Acta del Jurat de la 3ª Edició del Premi “LA ROSA DE PAPER”

A Catarroja a 20 d’abril de 1999,

reunit el jurat dels 3rs Premis Literaris “La Rosa de Paper” organitzat per la Fundació Florida i format per les persones següents:

  • Pasqual Alapont (Escriptor)
  • Vicent Moreno (Director del CP Jaume I)
  • Merce Albors (Florida)
  • Francesc Rodrigo (professor de llengües de Llengües de Florida Secundària)

determinen establir el premis següents:

Categoria A (12-14 anys) Modalitat de Poesia

Es declara desert aquest premi.

Categoria A (12-14 anys) Modalitat de Narrativa

  • Es declara FINALISTA el relat “Zon y Lichien” de l’autora Begonya Peris Bono de 2n d’ESO del CP Jaume I.
  • Es declara GUANYADOR el relat “Hay algo en la televisión” de José Antonio Beltrán Verdeguer, alumne de 1r d’ESO del CP Bertomeu Llorens i Royo.

Categoria B (14-16 anys) Modalitat de Poesia

Es declara desert el 1r premi

  • Es declara FINALISTA el treball poètic “Cinco alucinaciones muy reales y una rima” de Ricard Eliceter, pesudònim de Ricard Chulià alumne de 4t d’ESO de Florida Secundària.

Categoria B (14-16 anys) Modalitat de Narrativa

Es declara desert el 1r premi

  • Es declara FINALISTA el relat “Aquell record” de Maria Moreno Gradolí de 3r d’ESO de Florida Secundària.

Categoria C (Batxillerats i Cicles Formatius) Modalitat de Poesia

Declarar com a FINALISTES que compartiran el premi els treballs poètics:

  • Recuerdos” de Quique Vila Daroqui de 2n de batxillerat tecnològic de Florida Secundaria.
  • Poema de una noche” de Beatriz Amado de 2n de batxillerat d’humanitats de Florida Secundaria.

Es declara GUANYADOR el treball poètic “Un món divers” de l’autora Isabel Hernando de 2n del Batixllerat Científic.de Florida Secundaria.

Categoria C (Batxillerats i Cicles Formatius) Modalitat de Narrativa

Es declara com a FINALISTES que compartiran el premi les narracions:

  • Los fantasmas del pasado” de Francisco José Poveda Pérez alumne de 1r de batxillerat de Florida Secundaria.
  • El cazador” de Antonio Garví Ramírez alumne del 2n curs del Cicle Formatiu d’Administració de Sistemes Informàtics de Florida Secundaria.

Es declara GUANYADOR al relat “Y ellos lo harán” de Juan Diego Rodríguez, de 2n del Cicle Formatiu de Manteniment d’Equip Industrial de Florida Secundaria.

CATEGORIA D (UNIVERSITARIS)

Modalitat de Poesia

  • Es declara FINALISTA treball poètic “El sol y la luna” de Lorena Tabuenca Saiz de 1r d’Empresarials de Florida Universitaria.
  • Es declara GUANYADOR el treball poètic “Poemas del uno al nueve” de Víctor Manuel Fenollar, alumne de 3r de la Diplomatura d’Empresarials de Florida Universitaria.

Modalitat de Narrativa

  • Es declara FINALISTA el relat “Relats” de laura García Mayo de la Diplomatura d’Empresarials de Florida Universitaria.
  • Es declara GUANYADOR el relat “A deshora y con deshonra” de Luis Diaz Pasqual, de la Diplomatura d’Empresarials de Florida Universitaria.